Chci prodat

Vašich 5 NEJ sexy otázek:

1. Chci prodat za co nejvíc, dokážete to?

Ano, udělám pro to vše, ale je také důležitá vaše spolupráce, kdy se společnými silami pokusíme vaši nemovitost upravit tak, aby v zájemci vyvolala to správné lechtání v žaludku a pocit blaženosti, kdy si řekne: „ano, to je to, co hledám, to chci“

K tomu nabízím:

Home staging – je profesionální příprava nemovitosti k prodeji nebo pronájmu. Je to soubor znalostí a pravidel, které dokáží dát domu nebo bytu osobitou atmosféru, která zaujme potencionální kupce. Jde o sladění barevných kombinací, účelné rozmístění nábytku, doplňků, dekorací a osvětlení. (poradím a případně pomohu vše přichystat a zrealizovat na prezentaci tak, aby byla neodolatelná a lákavá i pro ty nejnáročnější zájemce)

Videoprohlíku – nabízím kvalitně zpracované video vaší nemovitosti na videokameru s pomocí dronu nebo sestříhání kvalitně provedených fotografií do jednoho celku s použitím 3D.

2. Je nutná exkluzivní smlouva a proč?

Exkluzivní smlouva s kvalitním makléřem a dobrou kanceláří může být výhrou. Realitní makléř může prodat pro majitele nemovitost za vyšší cenu a rychleji, než bez exkluzivní smlouvy a navíc se o všechno postará. Vy s tím nebudete mít žádné starosti a navíc se vyhnete vyvoláváním dalších realitních kanceláří, které na vás budou tlačit vesměs stejnými argumenty, jakože ONI jsou ti nejlepší, ONI mají klienty, ONI se o vás postarají…Jde o to, vybrat si jednu a s ní se domluvit na spolupráci.

NEBOJTE SE - neztratíte svůj čas, nervy a trápení,  NAOPAK - získáte klid, pohodu a peníze.

3. Kolik mě to bude celé stát?

Pokud se předem domluvíme na odměně za zprostředkování, která se skládá z realitního i právního servisu, a vše řádně zajistíme ve smluvních podmínkách ve Zprostředkovatelské smlouvě, nebude vás to už stát nic navíc.  Odměna, alias provize, není sprosté slovo, ale je to jasně stanovené finanční ohodnocení za provedenou práci realitního makléře, kterou si předem společně stanovíme.

Jaká provize je pro realitní kancelář obvyklá? Existují nějaká pravidla, zvyklosti? Kde bychom měli být obezřetní? Co bychom měli za provizi dostat?

Na počátku je třeba říci, že provize za zprostředkování obchodu je smluvní záležitost zúčastněných stran. Záleží tedy na dohodě mezi klientem a realitní kanceláří. Obvyklá výše provize se pohybuje v rozmezí 3-7% z dosažené, tedy konečné prodejní ceny. Skutečná (konečná) prodejní cena se totiž může lišit od ceny, za kterou prodávající nemovitost na počátku nabízel. Proč? Vzájemná dohoda prodávajícího s konkrétním kupcem často původní prodejní cenu poněkud sníží.

4. Jak dlouho by to celé trvalo?

Když hned začneme, a zájemce si bude třeba vyřizovat financování přes banku, počítejte tak cca 2-3 měsíce, pokud se nevyskytnou nějaké nepředvídatelné komplikace (dožádání banky na nějaké dokumenty, nemoc účastníků, kdy nebudou moct k podpisům smluv, nebo si katastr nemovitostí vezme něco do hlavy a bude se muset podávat znovu,…). Pokud by byla platba z vlastních zdrojů, je samozřejmě celý proces rychlejší. Je to tedy tzv. individuální transakce, podle dané situace.

5. Jak je to s daní, budu ji muset platit JÁ nebo KUPUJÍCÍ?

Tato otázka je stále aktuální, proto vysvětluji:

Daň z nabytí nemovitostí nahradila dřívější daň z převodu nemovitostí.

Od 1. listopadu 2016 se změnila pravidla pro placení daně z nabytí nemovitých věcí (dříve nazývané daň z převodu nemovitostí). Hlavní změna spočívá v osobě, která daň platí. Zatímco dříve to zákon nechával na dohodě kupujícího s prodávajícím (a v drtivé většině to byl prodávající), nově je to tedy vždy kupující.

Sazba daně zůstává čtyřprocentní (nezávisle na případném příbuzenském vztahu). Za každý milion ceny nemovitosti se tak státu odvádí 40 tisíc korun. 

DALŠÍ ŽHAVÉ OTÁZKY, KTERÉ VÁS URČITĚ ZAJÍMAJÍ, NAPŘÍKLAD NA TÉMA:

  • Předkupní právo (Proč by vás to mělo zajímat a proč je to důležité vědět?)
  • Energetický štítek (PENB, co to vlastně je, k čemu slouží a proč ho musíte mít?)
  • Stanovení ceny (Kde zjistíte, jakou cenu má vaše nemovitost? Kolik si za ni můžete říct?)

7 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB PŘI PRODEJI NEMOVITOSTI

MÁTE-LI ZÁMĚR PRODAT NEBO PRONAJMOUT VAŠI NEMOVITOST, ČI PRO SEBE HLEDÁTE VHODNOU NEMOVITOST ANEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT, PŘÍPADNĚ SI NEVÍTE RADY S HYPOTÉKOU, POJIŠTĚNÍM, NEBO JINÝM POŽADAVKEM, PODEJTE MI SVOU RUKU A PROVEDU VÁS TOUTO CESTOU S KLIDEM A JISTOTOU.

Kontaktní formulář
Napište mi, co pro vás můžu udělat